Zwroty

Zwrot produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. W terminie 14 dni od otrzymania przedmiotu zawiadom nas o decyzji odstąpienia od Umowy,
  2. Odeślij zakupiony nieużywany i kompletny przedmiot. W celu przyspieszenie procedury zwrotu wpłaty zalecamy  niezwłoczny zwrot  przedmiotu , załączenie dowodu zakupu i odesłanie przedmiotu w stanie niezmienionym oraz staranne zapakowanie go w oryginalne lub inne stosowne opakowania aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie . Przesyłka jest realizowana na Twój koszt.
  3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie  (możesz skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy ) w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, dane kupującego, informacje o transakcji,a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu
  5. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Zwrot pieniędzy zostanie dokonany  w ciągu 14 dni .

 

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (np. ze względu na niedotrzymanie terminu), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu.

Pliki do pobrania:

POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

Prawo odstąpienia od umowy.

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Dudek Firma Prywatna Karina Piotrowska-Dudek z siedzibą ul. Odkryta 36a lokal 6, 03-140 Warszawa o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze złożenia jednoznacznego oświadczenia na adres korespondencyjny Sprzedawcy, tj. : Sklep Dudek ul. Dzielna 21 paw.6 , 01-029 Warszawa.

 

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres e-mail zwroty@dudekdladzieci.pl .
Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej

W przypadku, gdy umowa dotyczyła zakupu rzeczy proszę odesłać lub przekazać nam na adres: Sklep Dudek, ul. Dzielna 21 lokal 6, 01-029 Warszawa rzecz ( Towar):

.....................................................................................................................
[nazwa produktu]

niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Jeżeli ze względu na swój charakter rzecz ( np. wózek dziecięcy) nie może zostać w zwykły sposób odesłana pocztą będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy w wysokości zależnej od cennika wybranego przewoźnika, szacunkowo od kilkudziesięciu do stu złotych za karton.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Zapłać później

Sklep internetowy od home.pl